• Türkçe
  • English
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
ARA
Özkasap Zeytinyağının Yeni Markası "deliveggy" İşletmesini Ziyaret Etti
Özkasap Zeytinyağının Yeni Markası 16 Kasım 2021 Salı

Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, Manisa Ticaret Borsası Ziraat Mühendisi Özlem Çetin ile birlikte Manisa’nın Saruhanlı İlçesi Gümülceli Mahallesinde girişimci iş adamı Kenan Unat tarafından faaliyete alınan zeytinyağı işletmesini ziyaret etti.

Aynı zamanda Manisa Ticaret Borsası Disiplin Kurulu Üyesi de olan iş adamı girişimci Kenan Unat’ı yeni yatırımı dolayısıyla tebrik eden Başkan Sadık Özkasap, 2006 yılından bu yana ARK KONSERVECİLİK Tar. Ür. İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti. adı altında faaliyet gösteren işletmenin, zeytinyağı sektörüne de yöneldiğini ifade ederek, tarımsal sanayinin büyümesinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade etti.

 

Özkasap, zeytinyağında yeni bir marka olandeliveggy” ye de yolculuğunda başarılar diledi. 16 bin metrekare kapalı alan ve 6 bin metrekare açık alan üzerine inşa edilen işletmede yaklaşık 250 kişinin istihdam edileceğini kaydeden Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, “Daha önce konserve alanında faaliyet gösteren iş adamı ve girişimci arkadaşımız Kenan Unat, bundan sonra zeytinyağı sektöründe de kendi markasıyla yer alacak. İhracatta Rusya-Avrupa ve Amerikan pazarında söz sahibi olan firmamız büyüyerek yoluna devam ediyor. Kendisini kutluyor ve başarılar diliyoruz” diye konuştu.

GÜNDE 21 TON ÜRÜN İŞLENECEK

Manisa Ticaret Borsası Disiplin Kurulu Üyesi iş adamı girişimci Kenan Unat’ta Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap’a desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Unat daha önce Muradiye Mahallesinde faaliyet gösteren kurutulmuş domates ve konserve fabrikasının da yeni yatırımla birlikte Gümülceli Mahallesine taşındığını ifade ederek, bunun yanı sıra zeytinyağı alanında da yeni bir marka yarattıklarını kaydetti.

Patentini aldıkları  “deliveggy” zeytinyağları markasıyla başta Rusya olmak üzere Amerika ve Avrupa pazarında söz sahibi olmaya çalışacaklarını belirten Unat, TKDK destekli olarak faaliyete geçen işletmenin yüzlerce kişiye de istihdam sağlayacağını söyledi.

İlk etapta günde 21 ton ürün işleyerek faaliyetlerine başladıklarını anlatan Unat, ilerleyen dönemde kapasitenin günlük 40 tona çıkarılacağını belirtti.

Yeni işletmede tam kapasiteyle çalıştıklarında zeytinyağının yanı sıra “Konserve- Zeytin ve zeytin kutulama- humus ve ezme çeşitleri”nin de yapılacağını belirten iş adamı Unat, Manisa’nın tarımsal tüm zenginliklerinin yeni işletmede ele alınacağını ve ülkemizin ihracatına katkı vermeye devam edeceklerini kaydetti.