• Türkçe
  • English
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
ARA
Manisa'ya Kazandırdıklarımız - Manisa Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı

Borsamızın Temmuz 2006 yılında hayata geçirmiş olduğu Manisa Canlı Hayvan Borsası'nın oluşturulma sebeplerinin başında canlı hayvan alım satımlarının düzenli, sağlıklı ve kontrollü koşullarda yerine getirildiği modern bir tesisin, sektörle ilgili özel ve tüzel kişiler ile tüm vatandaşlarımıza kazandırılması ve Manisa'nın bu konudaki önemli bir alt yapı eksikliğinin giderilmesi olmuştur.

 
Tesislerimiz; padokları, idari birimleri ve diğer sosyal alanları ile Turgut Özal Mahallesi Mevkiinde 50.000 m2 alan üzerinde kurulmuştur. Aydınlatma, su ve kanalizasyon gibi tüm teknik unsurlarıyla Perşembe günleri sektör esnafına, kurban bayramlarında ise tüm vatandaşlarımıza Sorumlu Veteriner Hekim kontrolü altında düzenli olarak hizmet veren tesisimiz Ege Bölgesinin en modern canlı hayvan pazarı niteliğindedir.
 
Tesislerin çevre düzeni ve temizliği, can ve mal güvenliği, hayvan sağlığı ve nakillerinin kontrolü gibi vatandaşlarımızın huzur ve güvenine ilişkin hususlarda da ve Manisa Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği içerisinde standartların korunması ve iyileştirilmesi için sürekli çalışılmaktadır.