• Türkçe
  • English
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
ARA
Manisa Ticaret Borsası Konya ile Kardeş oluyor
Manisa Ticaret Borsası Konya ile Kardeş oluyor 11 Kasım 2023 Cumartesi

 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ticaret Borsaları Konsey Konsey Başkanı ve Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, Meclis Başkanı Mehmet Büyükalim ve beraberindeki heyet Manisa Ticaret Borsasını ziyaret etti.

Yapılan ziyarette Manisa Ticaret Borsası ile Konya Ticaret Borsasının “Kardeş Borsa” olması için ilk adımlar atıldı.

 

 

 

Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik ve meclis üyelerinden oluşan heyet, Manisa Ticaret Borsası (MTB) Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, Meclis Başkanı Cahit Yayman, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis üyeleri tarafından karşılandı. Yapılan ziyarette Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan ve heyeti de yer aldı.

İki Borsa heyeti Manisa Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya; Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, Başkan Yardımcısı Kazım Küçüköğen, Meclis Başkanı Mehmet Büyükalim, Genel Sekreter Esat Bilici, Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, Başkan Yardımcısı Hüseyin Şenay, Meclis Başkanı Cahit Yayman, Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve Genel Sekreter vekili Burcu Sunguoğlu katıldı.

TARIM KENTİ MANİSA

Toplantıda konuşan Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, Konya Ticaret Borsası heyetine “Tarım Kenti Manisa’ya Hoş geldiniz” diyerek hitap etti.

Başkan Sadık Özkasap, “Manisa’mız yetiştirdiği ürünler, yaptığı ihracatla ülke ekonomisine tarımsal anlamda büyük katkılar vermektedir. Bereketli toprakları ve çalışan insanları ile tarım kenti olan Manisa’mızda sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

KARDEŞ BORSA İÇİN İLK GÖRÜŞME

Manisa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Cahit Yayman’da Manisa Ticaret Borsası ile Konya Ticaret Borsası’nın “Kardeş Borsa” olması yönünde fikirlerini beyan etti.

Başkan Yayman, “Uzun zamandır Manisa Ticaret Borsası Meclisi olarak bir çalışma içindeyiz. Bu çalışma neticesinde Manisa Ticaret Borsamız ile Konya Ticaret Borsasının kardeş borsa olmasını talep ediyoruz. Bu sayede hem borsalar arası diyalog gelişecek. Hem de Borsalar arası yapılacak olan ortak çalışmalar ve kalite artacaktır” dedi.

Meclis Başkanı Cahit Yayman tarafından sunulan öneri ile her iki borsanın “Kardeş Borsa” olma yolunda atacağı ilk adımlar netleşti.

MEMNUN OLURUZ

Türküye Odalar ve Borsalar Birliği Ticaret Borsaları Konsey Başkanı da olan Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik’de Manisa’da olmaktan mutlu olduklarını ifade etti.

Başkan Çevik Şöyle konuştu;

“- Konya Ticaret Borsası olarak Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizle birlikte Ticaret Borsalarımıza ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bu sayede ülkemiz tarımının durumunu değerlendirmiş ve borsalar arası yapılabilecek çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunuyoruz. Konya Ticaret Borsası olarak Manisa Ticaret Borsamız ile Kardeş Borsa olma yolunda gereken çalışmaların süratle tamamlamak istiyoruz. Manisa gibi önemli bir tarım kenti ile Konya olarak yapabileceğimiz birçok proje var” diye konuştu.

Konuşmaların ve fikir alışverişinin ardından her iki Borsa yöneticileri de birbirlerine günün anısına plâket ve hediyeler takdim ettiler.