• Türkçe
  • English
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
ARA
YONCA GIDA

Dünya Pazarlarında bir lezzet uzmanı..

YONCA GIDA SANAYİ

 

Hasan Türek’in vizyonu ve girişimciliği ile kurulan Yonca Gıda, Manisa Organize Sanayi Bölgesindeki tesislerinde 1981 yılında faaliyetine başlar. Yonca Gıda Bitkisel Yağ İşletmeleri, günlük 700 ton yağlı tohum işleme ve 450 ton rafinasyon kapasitesine sahiptir. İlerleyen yıllarda Yonca Gıda bünyesine Bitkisel Yağ İşletmeleri’nin yanı sıra, 1994’te Manisa-Karaağaçlı Beldesindeki Konserve İşletmeleri, 2010 yılında ise Manisa-Saruhanlı’da yer alan Konserve İşletmeleri katılır. Bugün üç fabrikada üretimlerine devam eden Yonca Gıda, böylelikle Türkiye’nin en büyük turşu üretim kapasitesine sahip firma unvanına da kavuşur.

Geniş ürün yelpazesine sahip olan Yonca Gıda; Natürel Sızma ve Riviera Zeytinyağı, Ayçiçek yağı, Mısır Yağı, Kanola Yağı, Omega3 Bitkisel Karışım Sıvı Yağ, Profiritöz- Özel Kızartmalık Yağ, Salça, Rendelenmiş Domates, Makarna Sosları, Ketçap, Mayonez, Turşu çeşitleri, Közlenmiş Ürünler ile lezzet, sağlık ve kaliteyi buluşturmaktadır. Sürekli gelişim felsefesi doğrultusunda marka ve ürün yatırımlarını devam ettiren Yonca Gıda; bu amaçla geliştirdiği Et Sosları, Salata Sosları, Dip Soslar ve Makarna Soslarından oluşan ürünleri Rio Santo markası çatısında “ O Sos Bu Sos” sloganı ile dünya pazarlarına sunmuştur.

Yonca Gıda’da tüm üretim aşamasında üstün bir kalite kontrol sistemi uygulanmaktadır. Yağ işletmelerinde Bureau Veritas firmasından ISO 9001 Kalite Belgesi, FSSC 22000 Gıda Güvenliği Belgesi, TSE Helal Belgesi ve Kosher Belgesi; Konserve İşletmelerinde ise BVQI ISO 9001 Kalite Belgesi, ISACERT firmasından BRC A Seviye ve Yüksek Seviye IFS Belgeleri alınmıştır.

Bugün ürünlerini ülkemizin ve dünyanın dört bir yanına ulaştıran Yonca Gıda, İstanbul Sanayi Odası’nın yaptırdığı araştırmaya göre her yıl Türkiye’nin en büyük ilk 500 firması arasında yer almakta ve her yıl daha üst basamaklara çıkmaktadır.

Yonca Gıda, bu topraklardan kazandığını yine bu topraklara kazandıran bir firma olmanın gururu ile her gün Türk ve Dünya tüketicisinin mutfağına ve damak tadına hitap etmek için üretmeye devam etmektedir.